top of page

Defibrylator na stacji ładowania samochodów elektrycznych

W holenderskim mieście Delft, pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych została wyposażona w zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny (AED) i oficjalnie zaprezentowana mieszkańcom oraz przedstawicielom miasta.


Piltożowy projekt w Delft (Evbox)


Defibrylator kluczem do ratowania życia ludzkiego


AED są przenośnymi elektronicznymi urządzeniami medycznymi zaprojektowanymi w celu umożliwienia osobom udzielającym pierwszej pomocy (w tym wolontariuszom jedynie z podstawowym szkoleniem), szybką defibrylację poszkodowanych z (nagłym) zatrzymaniem krążenia. Zgodnie z American Heart Association, każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych dochodzi do ponad 350 000 zatrzymań krążenia poza szpitalem.


W Holandii brakuje publicznych lokalizacji z AED, które byłyby dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Organizacja City AED z siedzibą w Delft, podjęła decyzję o rozpoczęciu działań polegających na wyposażeniu stacji ładowania pojazdów elektrycznych w AED. Wiele holenderskich miast ma dobrą sieć publicznych stacji ładowania, które są zwykle instalowane w łatwo dostępnych i centralnych lokalizacjach ulic.


City AED współpracuje z producentem stacji ładujących - EVBox, aby zrealizować pilotażowy projekt w Delft. EVBox dostarcza i udostępnia wyłącznie infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych, podczas gdy City AED zarządza defibrylatorem i specjalnym systemem przechowywania oraz jest w pełni odpowiedzialny za jego funkcjonalność, instalację i konserwację. Sam AED działa na wewnętrznej baterii, która nie jest podłączona do jednostki ładującej i zawsze działa niezależnie od niej. Co ważne, organizacja City AED planuje stworzyć dużą krajową sieć defibrylatorów umieszczanych na stacjach ładowania "elektryków".

Wyróżnione posty
Ostatnie posty