Ekspansja elektrycznych taksówek w Szkocji

Dzięki nowej umowie podpisanej przez Union Motor Company w Edynburgu, taksówki TX eCity firmy London Electric Vehicle Company zaczęły pojawiać się na ulicach stolicy Szkocji. Pierwsza z nich, został niedawno dostarczony do taksówkarza w Edynburgu, Davida McMillana.


Tego typu pojazdy są przyszłością - oferują płynniejszą, wygodniejszą podróż dla pasażerów i przyczynią się do czystszego powietrza w miastach "- powiedział McMillian. "To, że będę finansowo w lepszej sytuacji, to także duży bonus".


Mówi się, że przejście na elektryczne taksówki w Szkocji pozwoli zaoszczędzić kierowcy średnio 100 funtów tygodniowo na paliwie, a koszty obsługi zmniejszą się dwukrotnie w interwałach między 19000 km a 40000 km. Raty leasingowe są tylko nieznacznie wyższe niż w przypadku modelu z silnikiem wysokoprężnym - 177 funtów tygodniowo w przypadku nowego samochodu elektrycznego w porównaniu do 167 funtów tygodniowo w przypadku oleju napędowego.

Pan McMillan, który zwykle przejeżdża 140 kilometrów każdego dnia, oszacował, że zaoszczędzi 458 funtów miesięcznie od przejścia na elektryczną taksówkę.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum