Elektryczne autobusy Solarisa będą zdiagnozowane zdalnie

Elektryczne autobusy od Solaris Bus & Coach będą wyposażone w system usprawniający i wspierający rozwiązania diagnostyczne, poprawiający opcje konserwacji i ułatwiający analizę specjalistycznych danych pochodzących z autobusów elektrycznych.


Fot. Solaris


Pojazdy elektryczne wyposażone w zdalny system diagnostyczny o nazwie eSConnect pozwolą producentowi stworzyć bazy danych z realnymi informacjami o osiągach, które umożliwią doskonalenie rozwiązań stosowanych przez producenta.


Stworzony w celu wspierania obsługi technicznej, system eSConnect może być zainstalowany w każdym pojeździe elektrycznym wyprodukowanym przez Solarisa, również tych już dostarczonych do klientów; niektórzy z nich już zdecydowali się zastosować ten pilotażowy program do swoich flot. Zdalny system eSConnect daje również klientom możliwość pracy z podstawowymi informacjami, które pozwalają zoptymalizować wykorzystanie floty.


Gromadzone dane obejmują między innymi informacje na temat pozycji taboru autobusowego w kontekście czasu i lokalizacji, aktualizowany stan baterii, przebieg jakiegokolwiek autobusu elektrycznego w danym czasie, zużycie energii, lub powiadomienia o pełnym naładowaniu wszystkich akumulatorów. ESConnect pomoże w zdalnej identyfikacji potencjalnych błędów zgłaszanych przez pojazd na panelu kierowcy, monitorowaniu parametrów operacyjnych systemu i generowaniu statystyk.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum