top of page

Elektryczne hulajnogi będą dostępne przez aplikacje uber

Uber rozpoczął współpracę z firmą Lime, aby zacząć działalność ukierunkowaną na wypożyczanie elektrycznych hulajnóg poprzez swoją aplikację. Gigant na rynku przewozu osób, zainwestuje również w Lime 335 milionów dolarów.


elektryczne hulajnogi Lime (bikeshare)

Połączenie dwóch gigantów


Rzecznik firmy Uber potwierdził zawarcie umowy, a firma Lime opublikowała post na swoim blogu, w którym informuje o szczegółach dotyczących inwestycji. Uber planuje także umieszczenie swojego logo na lekkich elektrycznych hulajnogach Lime, chociaż nie przekazano, ile pojazdów zostanie początkowo dostarczonych oraz w jakich miastach współpraca między podmiotami zostanie wdrożona. Lime ma swoją siedzibę w San Mateo w stanie Kalifornia, a ich elektryczne hulajnogi można znaleźć w 70 miastach w USA i Europy.


Usługa wypożyczania elektrycznych pojazdów i pozostawianie ich w dowolnym miejscu, stała się w dużym stopniu powszechna i jest bardzo wygodna dla wypożyczających, lecz niekoniecznie dla miasta. Aktualnie wiele aglomeracji w Stanach Zjednoczonych boryka się z plagą elektrycznych pojazdów zostawionych w różnych przypadkowych miejscach. Uber już wcześniej ubiegał się o licencję na świadczenie usługi udostępniania skuterów w San Francisco, gdzie prowadzi także małą usługę wypożyczania rowerów przez niedawno przejętą spółkę zależną Jump.


Wielka bitwa


Partnerstwo Ubera z Lime może być również początkiem wojny na rynku skuterów elektrycznych. Jednym z największych konkurentów Lime jest Bird, który został założony przez byłego szefa Ubera, Travisa Vander - Zandena. Według Bloomberga, spółka Bird została podobnie wyceniona, co firma Lime, - 2 miliardy dolarów.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page