top of page

Elektryczny pojazd do wywozu drewna z lasu - T log


Elektromobilność dosięga już niemal każdą dziedzinę naszego życia oraz większość gałęzi transportu. Tym razem w pełni elektryczny i autonomiczny pojazd znalazł zastosowanie w lesie. Szwedzki start - up Einride zaprezentował elektromobilne urządzenie o nazwie T - log, przeznaczone do wywozu drewna z lasu.

T - log (Einride)

Twórcy twierdzą, że T - log jest wstanie pokonać 200 kilometrów na jednym ładowaniu, dzięki akumulatorowi o pojemności 200 kWh. Pojazd będzie poddawany dużym obciążeniom, dlatego maksymalna masa całkowita pojazdu wyniesie 26 ton. Oprócz drewna, samochód może pomieścić 15 palet euro. T - log nie posiada kabiny kierowcy, ale może być zdalnie sterowany przez operatora, nawet z odległości setek kilometrów, co zapewnia system telemetryczny firmy Phantom Auto.


Brak kabiny kierowcy umożliwia zmniejszenie wymiarów pojazdu, a zarazem zwiększenie ładowności, większą elastyczność, osiągnięcie niższych kosztów produkcji oraz niższych kosztów operacyjnych i zoptymalizowanie zużycia energii. To wszystko sprawia, że T-log może działać wyłącznie na akumulatorach, nawet w trudnych warunkach. Za kontrolowanie pojazdu odpowiada mnóstwo kamer, systemów lidarowych i radarów, które pomagają zapewnić 360-stopniowy widok. Ponadto, obsługa pojazdu na odległość pozwala na znacznie lepsze środowisko pracy, co zostało już potwierdzone w branżach takich jak górnictwo.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page