top of page

Futurystyczna stacja ładowania zapewniająca przyjemny odpoczynek

Duńska firma Clever zaprezentowała zupełnie nową koncepcję stacji ładowania samochodów elektrycznych, która pozwoli podróżnym zrobić sobie odprężającą przerwę oraz naładować "baterie mentalne".Clever i niemiecka firma energetyczna E.ON ogłosiły w listopadzie 2017 r., że Komisja Europejska przyzna im wsparcie w wysokości 10 milionów euro, w celu utworzenia europejskiej sieci ok. 180 superszybkich stacji ładowania (150 kW z możliwością rozbudowy do 350 kW). Projektowi nadano tryb priorytetowy. Teraz Clever ujawnia swoją nową wizję przyszłych stacji ładowania, która zostanie oddana do użytku w duńskim mieście Fredericia, latem tego roku.


Nowa ultraszybka i futurystyczna stacja ładowania, zerwie z dotychczasowymi doświadczeniami na zwykłych stacjach, które mają za zadanie umożliwić podróż z punktu A do punktu B. Zamiast tego, wizjonerski pomysł da ludziom to, czego najbardziej potrzebują, gdy ładują akumulatory: odprężającą przerwę.


Stacja będzie integrować zaawansowane technologie, które pozwolą użytkownikom aktywnie zaangażować się w cyfrowe atrakcje lub oprzeć się i zrelaksować w naturalnym środowisku. Aby zrealizować ambicje projektowe, Clever współpracuje z duńskimi, wielokrotnie nagradzanymi architektami COBE. Dach składać się będzie z serii strukturalnych "drzew", które filtrują cień i światło oraz dodatkowo zostanie zintegrowany z panelami słonecznymi. Projekt jest modułowy i skalowalny, a jedno "drzewo" może z łatwością stać się całym "lasem" w zależności od potrzeb i otoczenia poszczególnych lokalizacji.

W ciągu najbliższych kilku lat powstanie w sumie osiem tego typu stacji w Danii, a kolejnych 40 w Szwecji i Norwegii.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page