Futurystyczna stacja ładowania zapewniająca przyjemny odpoczynek

Duńska firma Clever zaprezentowała zupełnie nową koncepcję stacji ładowania samochodów elektrycznych, która pozwoli podróżnym zrobić sobie odprężającą przerwę oraz naładować "baterie mentalne".Clever i niemiecka firma energetyczna E.ON ogłosiły w listopadzie 2017 r., że Komisja Europejska przyzna im wsparcie w wysokości 10 milionów euro, w celu utworzenia europejskiej sieci ok. 180 superszybkich stacji ładowania (150 kW z możliwością rozbudowy do 350 kW). Projektowi nadano tryb priorytetowy. Teraz Clever ujawnia swoją nową wizję przyszłych stacji ładowania, która zostanie oddana do użytku w duńskim mieście Fredericia, latem tego roku.


Nowa ultraszybka i futurystyczna stacja ładowania, zerwie z dotychczasowymi doświadczeniami na zwykłych stacjach, które mają za zadanie umożliwić podróż z punktu A do punktu B. Zamiast tego, wizjonerski pomysł da ludziom to, czego najbardziej potrzebują, gdy ładują akumulatory: odprężającą przerwę.


Stacja będzie integrować zaawansowane technologie, które pozwolą użytkownikom aktywnie zaangażować się w cyfrowe atrakcje lub oprzeć się i zrelaksować w naturalnym środowisku. Aby zrealizować ambicje projektowe, Clever współpracuje z duńskimi, wielokrotnie nagradzanymi architektami COBE. Dach składać się będzie z serii strukturalnych "drzew", które filtrują cień i światło oraz dodatkowo zostanie zintegrowany z panelami słonecznymi. Projekt jest modułowy i skalowalny, a jedno "drzewo" może z łatwością stać się całym "lasem" w zależności od potrzeb i otoczenia poszczególnych lokalizacji.

W ciągu najbliższych kilku lat powstanie w sumie osiem tego typu stacji w Danii, a kolejnych 40 w Szwecji i Norwegii.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum