top of page

Gigantyczny kontrakt BYD na elektryczne autobusy

BYD dał pozytywny sygnał swoim inwestorom oświadczając, iż wygrał dwa duże przetargi na dostawy ponad 4000 autobusów elektrycznych w Chinach. Skala zmówienia jasno pokazuje tempo rozwoju elektromobilności w Państwie Środka.


elektryczny autobus BYD


Chiński producent dostarczy dokładnie 4437 elektrycznych autobusów. Firma dostarczy modele o różnych rozmiarach w zakresie od 8 do 12 metrów. Łączna wartość obu kontraktów wynosi około 5,52 miliarda juanów (700 milionów euro).


BYD zbiera również zamówienia z Europy i Ameryki Północnej. Przewoźnik publiczny Nobina zamówił 24 elektryczne autobusy BYD do użytku w szwedzkiej prowincji Södermanland, gdzie prawdopodobnie zaczną być eksploatowane latem 2019 roku. Nobina już korzysta z autobusów BYD w Ęngelholm i Oslo, ale zamówiła jeszcze więcej pojazdów dla komunikacji miejskiej w okolicy Nortällje, Landskrona i Oslo. Ponadto Toronto Transit Commission (TTC), największy operator transportu publicznego w Kanadzie, zamówił kolejne dziesięć autobusów elektrycznych BYD, w połączeniu z opcją rozszerzenia zamówienia na kolejne 30.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page