top of page

Mecalac e12 - elektryczna koparka

Ekspansja rozwiązań elektromobilnych odbywa się w zawrotnym tempie, czego dowodem jest kolejny interesujący pojazd elektryczny - pierwsza na świecie kompaktowa elektryczna koparka kołowa Mecalac e12. Koparka powstała we współpracy francuskiego producenta Mecalac i frimą Dana, która dostarcza elektryczne układy napędowe. Na początku 2018 roku Mecalac zdobył nagrodę "Energy Transition Award".


Pojazd bazuje na konwencjonalnym modelu Mecalac 12MTX, ale jest wyposażony w dwa silniki elektryczne z napędem na wszystkie koła i akumulator LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowy), który pozwala na trzy razy więcej cykli ładowania, zapewniając lepszą żywotność niż klasyczne akumulatory i pełne bezpieczeństwo, bez ryzyka pożaru i wycieku elektrolitu. Akumulator o mocy 146 kWh zapewnia 8 godzin pracy, a czas ładowania wynosi 7 godzin.


Dana ma długą historię rozwoju systemów napędowych do pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Firma oferuje również opatentowane baterie i elektroniczne technologie chłodzenia, a także technologię ogniw paliwowych.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page