top of page

Mega fabryka Tesli w Chinach


Tesla podpisała wstępną umowę z władzami Szanghaju w celu budowy kolejnej mega fabryki. Nowy obiekt oficjalnie nazwano Gigafactory 3 i będzie zlokalizowany w Lingang, w pobliżu strefy wolnego handlu w Szanghaju.

Fabryka tesli (Tesla)

Tesla spodziewa się, że budowa rozpocznie się w najbliższej przyszłości po tym, jak firma uzyska wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia. Od tego czasu upłynie mniej więcej dwa lata, zanim firma Elona Muska zacznie produkować pojazdy, a następnie kolejne dwa do trzech lat, zanim fabryka zostanie w pełni rozwinięta, aby mogła produkować 500 000 pojazdów rocznie dla chińskich klientów.


Współpraca na tle wojny handlowej


Zgodnie z umową obie strony skoncentrują swoją współpracę na wspólnym promowaniu innowacji technologicznych i rozwoju przemysłu, gdzie Szanghaj będzie silnie wspierać Teslę. W związku z tym oczekuje się, że Tesla zoptymalizuje działania w zakresie badań i rozwoju, produkcji oraz sprzedaży, które przyczynią się do jej globalnego sukcesu. Jest to sytuacja typu win - win, dodatkowo zwiększająca pozycję Szanghaju jako światowej klasy centrum produkcji samochodów.

Ogłoszenie tej decyzji następuje zaledwie kilka dni po tym, jak Tesla podwyższyła swoje ceny samochodów w Chinach o 20 procent, dzięki zmianom w podatkach wprowadzonym przez władze lokalne, w odwecie za dodatkowe taryfy nałożone na chińskie produkty przez Stany Zjednoczone.
Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page