top of page

Microlino - nowy elektryczny mikrosamochód do miasta

Na rynku mikrosamochodów pojawił się nowy pojazd - Microlino, który jest gotowy do jazdy po ulicach Europy, otrzymując w tym tygodniu unijną homologację.

Samochód wygląda co najmniej dziwnie i intrygująco, ale jak mówią twórcy "Celem było stworzenie pojazdu zainspirowanego samochodami typu "bubble cars" z lat 50, z nowoczesnymi technologiami i konstrukcją. Ponadto powinien być ekologiczny w produkcji i podczas użytkowania."


Microlino przeznaczony jest dla maksymalnie dwóch osób. Ciężar własny samochodu wynosi 450 kg, zasięg 120 lub 215 kilometrów (większy akumulator), a maksymalna prędkość 90 km/h, co jest wystarczające dla poruszania się w środowisku miejskim. Mając zaledwie 2,4 metra długości, Microlino jest idealny do parkowania poprzecznego. Z kolei frontowe wejście umożliwia wyjście bezpośrednio na chodnik. Cena sprzedaży wynosi około 12 000 euro. Microlino można naładować przez dowolne konwencjonalne gniazdko elektryczne w ciągu czterech godzin, ze złączem typu 2 w ciągu zaledwie godziny.

Prototyp powstawał w okresie od sierpnia 2015 r. do stycznia 2016 r. Po raz pierwszy zaprezentowano go na targach motoryzacyjnych w Genewie. Łącznie od lutego 2016 r. złożono ponad 6300 rezerwacji. Pierwsi chętni wsiądą za kółko Microlino pod koniec września bieżącego roku.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page