top of page

Porsche zaczyna instalować superszybkie ładowarki


O pierwszej instalacji superszybkiej ładowarki Porsche dowiedzieliśmy się w lipcu 2017 r., ale urządzenia o mocy 350 kW dostarczone przez producenta samochodów nie były dostępne do użytku. Teraz ładowarki zostały podłączone do sieci i są gotowe do działania. Rozpoczęło tym samym budowę stacji ładowania u dealerów Porsche. Pierwszym z nich jest Centrum Porsche w Berlinie-Adlershof.


Stacja ładowania Porsche (newsroomporsche)

Cztery miejsca parkingowe dla klientów w salonie wyposażone są w infrastrukturę ładowania Porsche. Dwa z czterech miejsc są zaopatrzone w nową technologię ładowania z napięciem 800 woltów. W tej chwili stacje szybkiego ładowania prądu stałego dla samochodów elektrycznych, normalnie pracują na poziomie napięcia około 400 woltów. W zależności od mocy, czas naładowania samochodu na odległość 400 kilometrów wynosi obecnie od 40 do 80 minut. Zwiększając napięcie do 800 woltów znacznie skraca się czas ładowania, do mniej niż 20 minut dla tego samego kilometrażu. Porsche Taycan będzie pierwszym seryjnie produkowanym pojazdem wyposażonym w technologię 800-woltów, który ma wejść na rynek w 2019 roku.


Budowa infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych o napięciu 800 woltów na terenie Berlin-Adlershof, została wdrożona jako projekt pilotażowy w celu testowania innowacyjnej technologii i gromadzenia doświadczeń. Stacja ładowania w Centrum Porsche Berlin-Adlershof jest dostępna dla wszystkich pojazdów elektrycznych za darmo, podczas normalnych godzin otwarcia.
Wyróżnione posty
Ostatnie posty