top of page

Porsche zasypane zamówieniami na model Taycan

Porsche otworzyło niedawno książkę zamówień dla modelu Taycan (wcześniej jako koncepcja Mission E), swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Niemiecki producent samochodów premium twierdzi, że już gromadzi mnóstwo rezerwacji na kilku rynkach, choć nie podaje liczb i otrzymuje fantastyczną reakcję od klientów, którzy nie widzieli jeszcze wersji produkcyjnej samochodu.

Porsche Taycan (Porsche)

Konkurencja dla Tesli

Często występują duże różnice między koncepcjami, a samochodami produkcyjnymi. W tym przypadku Porsche twierdzi, że Taycan będzie dość podobny do koncepcji Mission E. Model do tego stopnia rozpala zmysły klientów, że rozmawiają oni z dealerami Porsche pytając, jak dostać się na szczyt listy zamówień i prosząc o dostęp do dodatkowych informacji. Porsche Taycan, uważany za konkurenta Tesli Model S ma zostać zaprezentowany w 2019 r., a produkcja zaplanowana jest na 2020 r.


Porsche Taycan


Taycan będzie posiadać 600 koni mechanicznych (447 kilowatów) i zdolność przyspieszenia do 100 km/h w czasie znacznie poniżej 3,5 sekundy oraz w mniej niż 12 sekund do 200 km/h. Wszystko to sprawi, że Porsche Taycan będzie potężną maszyną, szczególnie na torze Nürburgring, gdzie wielokrotnie testowano go. Porsche z wyprzedzeniem stawia swoje ultraszybka ładowarki o napięciu 800 woltów, które naładują akumulator do 80 procent w zaledwie 15 minut. Na jednym ładowaniu pojazd osiągnie około 450 kilometrów. Porsche wyraźnie dało do zrozumienia, że Taycan będzie wyceniony jak Panamera w wersji podstawowej, stąd wydaje się, że cena powinna wynieść około 85 000 dolarów. Dla porównania Tesla Model S, z którym przyjdzie konkurować producentowi z Niemiec wynosi 69 500 dolarów.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page