Punkty ładowania w każdym nowym brytyjskim domu

14/07/2018

Wkrótce wszystkie nowo wybudowane domy w Wielkiej Brytanii będą wyposażone w punkty ładowania samochodów elektrycznych, zgodnie z niedawno opublikowanym rządowym raportem "droga do zerowej emisji".

 

 

Troska o zdrowie

 

Raport mocno podkreśla, iż intencją  jest, aby wszystkie nowe domy, w stosownych przypadkach, miały dostęp do punktów ładowania elektrycznych pojazdów. Planuje się przeprowadzić konsultacje tak szybko, jak to możliwe, wprowadzając wymóg dotyczący infrastruktury punktów ładowania dla nowych mieszkań w Anglii. Brak punktów ładowania jest postrzegany jako jedna z głównych przeszkód w masowym wprowadzaniu samochodów elektrycznych, które nie są w stanie przejechać tak dużych dystansów, jak konwencjonalnie napędzane pojazdy. Podczas gdy ceny benzyny wzrosły w tym roku, Brytyjskie Ministerstwo Skarbu jest coraz bardziej zaniepokojone kosztami zanieczyszczenia powietrza ponoszonymi przez służbę zdrowia i rozważa pierwszy raz od ośmiu lat znaczny wzrost opłat paliwowych.

 

Wielka Brytania zwiększy także inwestycje w sektorze infrastruktury samochodów elektrycznych, poprzez utworzenie funduszu o wartości 400 milionów funtów dla firm, które produkują i instalują punkty ładowania samochodów elektrycznych, starając się zachęcić tym sposobem konsumentów do odejścia od pojazdów emitujących dwutlenek węgla.

 

Nowe słupy oświetleniowe będą również wyposażone w punkty ładowania, szczególnie w obszarach z parkingiem. Ponadto zostanie wprowadzony  program o wartości 40 milionów funtów w celu przetestowania taniego bezprzewodowego ładowania. Propozycje są częścią starań rządu, które zmierzają do zakończenia sprzedaży samochodów napędzanych benzyną i olejem napędowym do  2040 roku.
 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.