top of page

Punkty ładowania w każdym nowym brytyjskim domu

Wkrótce wszystkie nowo wybudowane domy w Wielkiej Brytanii będą wyposażone w punkty ładowania samochodów elektrycznych, zgodnie z niedawno opublikowanym rządowym raportem "droga do zerowej emisji".


Troska o zdrowie


Raport mocno podkreśla, iż intencją jest, aby wszystkie nowe domy, w stosownych przypadkach, miały dostęp do punktów ładowania elektrycznych pojazdów. Planuje się przeprowadzić konsultacje tak szybko, jak to możliwe, wprowadzając wymóg dotyczący infrastruktury punktów ładowania dla nowych mieszkań w Anglii. Brak punktów ładowania jest postrzegany jako jedna z głównych przeszkód w masowym wprowadzaniu samochodów elektrycznych, które nie są w stanie przejechać tak dużych dystansów, jak konwencjonalnie napędzane pojazdy. Podczas gdy ceny benzyny wzrosły w tym roku, Brytyjskie Ministerstwo Skarbu jest coraz bardziej zaniepokojone kosztami zanieczyszczenia powietrza ponoszonymi przez służbę zdrowia i rozważa pierwszy raz od ośmiu lat znaczny wzrost opłat paliwowych.


Wielka Brytania zwiększy także inwestycje w sektorze infrastruktury samochodów elektrycznych, poprzez utworzenie funduszu o wartości 400 milionów funtów dla firm, które produkują i instalują punkty ładowania samochodów elektrycznych, starając się zachęcić tym sposobem konsumentów do odejścia od pojazdów emitujących dwutlenek węgla.

Nowe słupy oświetleniowe będą również wyposażone w punkty ładowania, szczególnie w obszarach z parkingiem. Ponadto zostanie wprowadzony program o wartości 40 milionów funtów w celu przetestowania taniego bezprzewodowego ładowania. Propozycje są częścią starań rządu, które zmierzają do zakończenia sprzedaży samochodów napędzanych benzyną i olejem napędowym do 2040 roku.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty