top of page

Samochody elektryczne w Szwecji z rekordową liczbą rejestracji


Lipiec był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o rejestrację samochodów elektrycznych w Szwecji. Za tym wzrostem leży z pewnością mowy system dopłat "bonus-malus", który zawiera 60000 koron (24444 zł) dopłaty do zakupu auta elektrycznego.


W zeszłym miesiącu zarejestrowano 2171 samochodów elektrycznych, co stanowi wzrost o 115 procent w porównaniu do lipca w zeszłym roku wg. Elbilsstatistik.se. Ponad połowa to hybrydy Kia Niro, Kia Optima, Volkswagen Passat. Dzięki "bonus-malus" i wzrostem zainteresowania zakupem elektrycznych samochodów przewidywane są nowe rekordy już jesienią. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 58000 samochodów ładowanych elektrycznie, a publicznych stacji ładowania jest 1400 z 5500 miejscami ładowania co daje wynik 11 samochodów na jedno miejsce.

Kiedy rośnie liczba samochodów elektrycznych, ważne jest, aby dostęp do stacji ładowania był również na bieżąco uwzględniany. Nawet gminy i firmy, które już zbudowały stacje ładowania, muszą ocenić, czy nadszedł czas, aby zbudować więcej stanowisk, ponieważ branża elektromobilności cechuje się dużą dynamiką rozwoju. Bez odpowiedniego pokrycia kraju stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, przejście na samochody elektryczne będzie znacznie utrudnione.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page