top of page

Superszybkie ładowarki od ABB dla IONITY

IONITY wybrało koncern ABB jako głównego partnera technologicznego i dostawcę. Ładowarki elektryczne Terra High Power firmy ABB zostały uruchomione na autostradzie A2 w Szwajcarii.


Stacja ładowania Ionity (Źródło: Twitter/Lonity)

Plany


Ionity planuje zbudować sieć stacji obsługujących elektryczne samochody w całej Europie, tak aby podróż elektrykami na długie dystanse była równie komfortowa, co w przypadku samochodów napędzanych paliwami konwencjonalnymi. Pilotażowy projekt w pobliżu Lucerny, zawiera sześć najnowocześniejszych szybkich ładowarek ABB, Terra HP. Ładowarki o mocy 350 kW mogą naładować akumulator na kolejne 200 kilometrów w zaledwie 8 minut. Do 2020 roku, Ionity planuje eksploatacje sieci około 400 szybkich stacji ładowania w 24 krajach Europy.


Długa historia ABB


Ionity jest wspólnym przedsięwzięciem BMW, Daimlera, Forda, Volkswagena, Audi i Porsche. Po udanych początkowych instalacjach stacji ładowania, firma ABB została wybrana jako główny dostawca technologi. Koncern ABB stał się synonimem przełamywania barier w transporcie elektrycznym podczas swojej 130 letniej historii. Aktualnie jest światowym liderem w dziedzinie systemów ładowania DC dla pojazdów elektrycznych. Obecnie 7000 ładowarek prądu stałego uzupełnia akumulatory w ponad 60 krajach.


ładowarki Terra HP w USA


Ionity ma ambitne plany kształtować rynek sieci ładowania w Europie i poza nią. W Stanach Zjednoczonych firma ABB została wybrana jako dostawca ładowarek Terra HP do wdrażanego projektu "Electrify America", który zakłada rozmieszczenie setki stacji ładujących w 17 metropoliach i wzdłuż największych dróg łączących duże miasta.


System chłodzenia


ładowarki Terra HP na stacji Ionity są pierwszymi w Europie, które posiadają kable chłodzone cieczą. Urządzenia te jako format ładowania wykorzystują CCS, jeden z głównych standardów. oraz standard szybkiego ładowania CHAdeMO DC. Pierwsza stacja pilotażowa w Szwajcarii została zaplanowana, zaprojektowana i zbudowana przez Alpiq, wiodącą szwajcarską firmę energetyczną i jednego z największych dostawców usług energetycznych w Unii Europejskiej.Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page