top of page

Tesla w belgijskiej policji

Elektryczne pojazdy Tesli stają się ostatnio coraz bardziej popularne wśród służb policyjnych na całym świecie, a potwierdzeniem tego jest Belgia, gdzie policja zakupiła dwa pojazdy Tesla od lokalnego dealera Tesli.



Niektóre jednostki służb mundurowych zdecydowały się już na niezawodne samochody Tesli. W USA, Departament Policji Los Angeles i Departament Policji w Denver używają sedanów Model S jako część swojej floty. Z kolei policja w Ontario otrzymała model X, szwajcarska policja zastąpiła diesle modelami Tesla Model X 100D, a policyjne pojazdy Tesli patrolują również Luksemburg.


Teraz departament policji Zaventem w Belgii zakupił dwa sedany Model S od lokalnego dealera - Nikoli, który współpracował także z policją, modyfikując Tesle model S 85D, który ma być używany jako pojazd patrolowy.


Obie strony ustaliły, że zasięg i osiągi były wystarczające do działania w charakterze samochodu patrolowego i w razie potrzeby ścigania podejrzanych. Nikola dostarczył również model S 90D do departamentu policji, ale pojazd elektryczny będzie używany przez szefa policji jako nieoznakowany samochód. Jednostka planuje nadal rozwijać elektromobilność instalując kolejne stacje ładowania na swoim terenie, w celu obsługi nowych pojazdów elektrycznych.


Podczas gdy koszt zakupu samochodu elektrycznego jest często znacznie wyższy niż w przypadku zwykłego samochodu spalinowego używanego jako policyjne pojazdy patrolowe, ogólny koszt posiadania często może być niższy ze względu na znaczne obniżenie kosztów paliwa i konserwacji.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty