top of page

Volkswagen uruchamia program car sharingu w Berlinie z 2000 samochodów elektrycznych


W drugim kwartale przyszłego roku Volkswagen zamierza uruchomić usługę udostępniania samochodów elektrycznych - "We Share" w Berlinie, która będzie kontynuowana od 2020 roku w innych dużych miastach Niemiec, Europy i Ameryki Północnej.


Początkowo Volkswagen udostępni 1500 e-Golfów, a następnie doda 500 Volkswagenów e-Up. Po wejściu na rynek nowego Volkswagena I.D., od 2020 roku stopniowo zastępować będzie e-Golfy i e-Upy!. Akcja "We Share" skierowana jest do miast z populacją powyżej miliona.


Ze względu na wielkość i gęstość zaludnienia Berlin jest idealnym rynkiem i ma największy potencjał. Wiele osób, które już testowały wspólne użytkowanie samochodu, mieszka tam, a ponadto liczba ta stale rośnie. Volkswagen chce także zwrócić uwagę na korzyści płynące z e-mobilności i pobudzić zainteresowanie tą technologią, flotą z dostępnością na poziomie 2000 pojazdów elektrycznych. Program "We Share" ma wspierać wprowadzenie na rynek przez Volkswagena nowej generacji samochodu elektrycznego, a tym samym wnieść istotny wkład w ofensywę elektromobilną marki.


Na późniejszym etapie w ramach programu "We Share", będą udostępniane mniejsze pojazdy jako rozwój mikromobilności samochodów elektrycznych. Philipp Reth, dyrektor generalny filii koncernu Volkswagen UMI Urban Mobility International, powiedział: "Perspektywy usług udostępniania aut są bardzo dobre. Najbardziej konserwatywne prognozy dla Europy przewidują roczny wzrost o 15 procent. Będziemy nadal rozwijać ten rynek i udostępnić tę formę mobilności szerszemu gronu użytkowników. "

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page