top of page

W Chinach ruszył program recyklingu baterii z samochodów elektrycznych

Chiny uruchomią pilotażowy program recyklingu akumulatorów pojazdów elektrycznych w 17 miastach i regionach. Pekin dostrzega, że recykling baterii stanie się w najbliższej przyszłości coraz ważniejszą częścią łańcucha dostaw pojazdów elektrycznych. Chcąc się przygotować na nieuchronnie zbliżający się problem, Chiny wprowadzą standard recyklingu akumulatorów. Jest to bardzo mądry sposób działania rządu, ponieważ oczekuje się, że stare akumulatory powrócą w bardzo dużej liczbie, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost rynku samochodów elektrycznych


Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych będzie zachęcać producentów samochodów do tworzenia punktów usług recyklingu oraz do współpracy z producentami akumulatorów, sprzedawcami samochodów i punktami złomu przy budowie regionalnych systemów recyklingu.


Chiny dążą do pełnej mobilizacji całego łańcucha przemysłowego samochodów elektrycznych, aby zapewnić jak największy stopień recyklingu baterii z pojazdów. Planowana również jest ścisła kontrola liczby nowych przedsiębiorstw zajmujących się recyklingiem baterii i optymalizacja istniejącej bazy recyklingowej w Chinach, aby promować zrównoważony rozwój w sektorze. Ministerstwo opublikowało już projekt mający na celu stworzenie platformy zarządzania identyfikowalnością, której zadaniem jest śledzenie całego cyklu życia akumulatorów samochodowych od produkcji do utylizacji.


Ostatnio opublikowane dane pokazują, że Chiny wyprodukowały 413 200 nowych pojazdów energetycznych w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, o 94,9 % więcej w porównaniu z rokiem poprzednim. Eksperci ostrzegają, że odpady z baterii litowych mogą osiągnąć wartość 170 000 ton do 2020 roku.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page