W pełni elektryczny autonomiczny pojazd miejski na ulicach Québecku

Kanadyjskie miasto Quebec, organizuje długoterminowy projekt demonstracyjny mający na celu promocję elektrycznego autonomicznego miejskiego pojazdu, który po raz pierwszy zostanie wykorzystany na drogach publicznych w Kanadzie.


Fot. Navay

Pojazd krótkobieżny posiada baterię o pojemności 33 kWh, która zapewnia ciągłą jazdę przez 9 godzin i prędkość maksymalną równą 25 km/h, a na pokładzie zmieści się 15 pasażerów. Dzięki temu, autonomiczny elektryczny pojazd NAVYA ułatwia podróżowanie i promuje korzystanie z transportu publicznego w miejscach, gdzie komunikacja miejska jest słabiej rozwinięta. Celem projektu, oprócz dodatkowych opcji transportowych, jest przyczynienie się do rozwoju autonomicznej technologii transportowej.


Od września autonomiczny pojazd zapewni mieszkańcom bezpłatny transport m.in. przez park André-J.Côté oraz wzdłuż Montcalm Boulevard North. Przystanki obejmują ratusz, rezydencję Chartwella Le Montcalm i kilka firm. Operator będzie na pokładzie pojazdu przez cały okres trwania projektu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogą mieć użytkownicy. Operator ten będzie również w stanie przejąć kontrolę nad pojazdem w razie potrzeby. Projekt będzie realizowany przez całą jesień, do czasu nadejścia zimowych warunków pogodowych. Następnie rozpocznie się faza eksperymentalna, bez pasażerów, mająca za zadanie sprawdzić pracę pojazdu elektrycznego podczas zimy.


Producent NAVYA projektuje, produkuje i sprzedaje autonomiczne elektryczne pojazdy, które łączą wiele nowoczesnych technologi. NAVYA ma w ofercie dwa autonomiczne pojazdy: Autonom Shuttle, wprowadzony na rynek we wrześniu 2015 r., których ponad 100 wyprodukowano do dnia dzisiejszego, a 89 sprzedano w 17 krajach oraz Autonom Cab, który miał premierę w listopadzie 2017 r.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum