Właściciel Lexusa uważa, że jest za wcześnie na masowe stosowanie samochodów elektrycznych

19/07/2018

Jako część Toyoty, Lexus podąża tropem swojej firmy macierzystej i nie zaangażował się mocno w rozwój elektrycznych pojazdów. Lexus jeszcze nie wypuścił całkowicie elektrycznego pojazdu, w porównaniu do innych marek premium, takich jak: Audi, BMW i Mercedes-Benz.

 

  Lexus LF - 1 

 

Szef marki, Yoshihiro Sawa, mówi, iż jest jeszcze za wcześnie na pojazdy elektryczne, tłumacząc, że Lexus nie pozostaje w tyle za konkurencją, ale wypracowuje lepsze podejście do pojazdów zasilanych alternatywnymi paliwami.

 

Sawa udzielając wywiadu dla "Autocar" powiedział: "Naszą filozofią jest zapewnienie swobody poruszania się, dlatego musimy rozwijać technologię na wszystkich frontach. Rozumiemy, że elektryczność jest bardzo potrzebna - bardziej niż niektórzy, być może, poprzez wczesne zastosowanie technologii hybrydowej, ale widzimy również, że w pełni elektryczne samochody nie będą pasowały wszystkim. Na przykład nie możesz zrobić elektrycznego Land Cruisera -  są ludzie w odległych częściach świata, których życie zależy od tego samochodu. 

 

Całkowicie elektryczne pojazdy wymagają obecnie długiego czasu ładowania i akumulatorów, które mają wpływ na środowisko podczas produkcji, które dodatkowo ulegają degradacji wraz z wiekiem. A kiedy ogniwa wymagają wymiany, musimy rozważyć plany dotyczące przyszłego użycia i recyklingu. Jest to zagadnienie złożone - o wiele bardziej złożone niż sugeruje obecna retoryka. Wolę podejść do przyszłości w bardziej szczery sposób.

 

Jeśli szukamy najlepszego rozwiązania, uważam, że najlepszym są nie tylko samochody elektryczne; musimy wziąć pod uwagę benzynę, hybrydę, hybrydę plug-in i samochody na wodór. Jeśli skupimy się tylko na EV, nie będziemy wstanie dostarczać odpowiedzi, których potrzebują ludzie."

 

A na horyzoncie w pełni elektryczny samochód...

 

Tymczasem Lexus niedawno zaprezentował nową koncepcję elektrycznego crossovera, a ponadto producent twierdzi, że planuje uruchomić swoją pierwszą linie produkcyjną całkowicie elektrycznych pojazdów w 2020 r. 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.