top of page

Właściciel Lexusa uważa, że jest za wcześnie na masowe stosowanie samochodów elektrycznych

Jako część Toyoty, Lexus podąża tropem swojej firmy macierzystej i nie zaangażował się mocno w rozwój elektrycznych pojazdów. Lexus jeszcze nie wypuścił całkowicie elektrycznego pojazdu, w porównaniu do innych marek premium, takich jak: Audi, BMW i Mercedes-Benz.


Lexus LF - 1


Szef marki, Yoshihiro Sawa, mówi, iż jest jeszcze za wcześnie na pojazdy elektryczne, tłumacząc, że Lexus nie pozostaje w tyle za konkurencją, ale wypracowuje lepsze podejście do pojazdów zasilanych alternatywnymi paliwami.


Sawa udzielając wywiadu dla "Autocar" powiedział: "Naszą filozofią jest zapewnienie swobody poruszania się, dlatego musimy rozwijać technologię na wszystkich frontach. Rozumiemy, że elektryczność jest bardzo potrzebna - bardziej niż niektórzy, być może, poprzez wczesne zastosowanie technologii hybrydowej, ale widzimy również, że w pełni elektryczne samochody nie będą pasowały wszystkim. Na przykład nie możesz zrobić elektrycznego Land Cruisera - są ludzie w odległych częściach świata, których życie zależy od tego samochodu.


Całkowicie elektryczne pojazdy wymagają obecnie długiego czasu ładowania i akumulatorów, które mają wpływ na środowisko podczas produkcji, które dodatkowo ulegają degradacji wraz z wiekiem. A kiedy ogniwa wymagają wymiany, musimy rozważyć plany dotyczące przyszłego użycia i recyklingu. Jest to zagadnienie złożone - o wiele bardziej złożone niż sugeruje obecna retoryka. Wolę podejść do przyszłości w bardziej szczery sposób.


Jeśli szukamy najlepszego rozwiązania, uważam, że najlepszym są nie tylko samochody elektryczne; musimy wziąć pod uwagę benzynę, hybrydę, hybrydę plug-in i samochody na wodór. Jeśli skupimy się tylko na EV, nie będziemy wstanie dostarczać odpowiedzi, których potrzebują ludzie."


A na horyzoncie w pełni elektryczny samochód...


Tymczasem Lexus niedawno zaprezentował nową koncepcję elektrycznego crossovera, a ponadto producent twierdzi, że planuje uruchomić swoją pierwszą linie produkcyjną całkowicie elektrycznych pojazdów w 2020 r.
Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page