top of page

Zawody SmartMoto Challenge i Festiwal Elektromobilności

SmartMoto Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych organizowane w Barcelonie i Moskwie. W sierpniu tego roku Politechnika Wrocławska we współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych również podjęła się organizacji wydarzenia we Wrocławiu. Rywalizują na nich ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują motocykl elektryczny od podstaw. W ramach wydarzenia, które w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, będzie miał miejsce dwudniowy Festiwal Elektromobilności.
Festiwal elektromobilności


W trakcie trwania zawodów na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się dwudniowy Festiwal Elektromobilności współorganizowany z Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo Technicznej PWr, podczas którego swoje usługi i produkty zaprezentują firmy z branży automotive oraz związane z szeroko pojętą elektromobilnością.


Festiwal Elektromobilności odbędzie się 24 i 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 11:00-17:00 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej (pl. Grunwaldzki 11) oraz na Pasażu Studentów PWr.


Międzynarodowe zawody


Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas zawodów oceniany jest motocykl i jego możliwości dynamiczne, statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych. To unikalne połączenie zwiększy świadomość społeczną związaną z elektromobilnością i przyciągnie wielu widzów na kampus Politechniki Wrocławskiej w dniach 24-25 sierpnia br. oraz na tor off-road przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu (ul. Chopina) w dniu 26 sierpnia w godzinach 10:00-16:00. Na zawodach we Wrocławiu zobaczymy w akcji 7 motocykli zbudowanych przez studentów z Polski i Rosji.


Serdecznie zapraszamy !!!

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page