top of page

Znamy ceny elektrycznego modelu Hyundai Kona w kolejnym kraju

Hyundai ogłosił cenę nowego elektrycznego modelu Kona w Wielkiej Brytanii, wcześniej poznaliśmy cenę w Norwegii. Jest to drugi w pełni elektryczny model koncernu oraz pierwszy elektryczny SUV w Europie, który już w przedsprzedaży cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Hyundai Kona Electric (Źródło: Hyundai)

Dwie wersje Hyundai Kona


Bazowa wersja modelu oferuje zestaw akumulatorów o pojemności 39 kWh, która dysponuje mocą 133 KM. W ofercie producenta znajduje się jeszcze wersja premium o pojemności akumulatorów równej 60 kWh i mocy 201 KM. W najmocniejszym wariancie samochód rozpędzi się do 100 km/h w ciągu 7,6 s, w słabszym w 9,3 s. Natomiast prędkość maksymalna w obu wersjach to 167 km/h. Za model w wariancie podstawowym będziemy musieli wydać 24 995 funtów (122 961 zł), uwzględniając rządowe dofinansowania. Z kolei wersja rozszerzona będzie kosztować 29 495 funtów (145 098 zł), także po uwzględnieniu dofinansowania. Zasięg modelu o pojemności 39,2 kWh szacuje się na 312 kilometrów, natomiast 64 kWh – 482 kilometrów. Uzupełnianie energii w akumulatorach może być dokonane z wykorzystaniem szybkiej ładowarki o 100 kW, która sprawi, że naładowanie do 80 procent zajmuje 54 minuty. Jeśli skorzystamy z urządzenia o standardowej mocy do 7,2 kW, ładowanie zajmie 9 godzin i 40 minut dla baterii o mniejszej pojemności oraz 6 godzin i 10 minut w przypadku mniejszej.


Inteligentna technologia


Na pokładzie samochodu znajdziemy wiele ciekawych technologii. Jedną z nich jest system odzyskiwania energii podczas hamowania, który jest zoptymalizowany, tak aby uzyskać jak najlepszy stan naładowania akumulatorów. Ponadto kierowca ma możliwość dostosować poziom odzyskiwania energii za pomocą manetek znajdujących się za kierownicą. To nie wszystko, ponieważ Kona ma do zaoferowania system wykorzystujący wbudowany czujnik radarowy do automatycznego sterowania odzyskiwaniem energii z hamowania, reagując na ruch drogowy. Dodatkowo, sensor wykrywa czy samochód jedzie pod gorę lub w dół i odpowiednio dostosowuje zużycie energii.


Bardzo duże zainteresowanie


Premiera Hyundai Kona w Norwegii miała ponad 20000 zainteresowanych klientów, z czym związane było szybkie zamknięcie listy zamówień. Dodajmy, że w 2018 roku Hynduai wypuści na rynek norweski tylko 2500 sztuk Kony, co spowodowane jest zdolnościami produkcyjnymi firmy. W Wielkiej Brytanii zamówienia będzie można składać już 2 sierpnia, a pierwsze dostawy odbędą się pod koniec roku.


Hyundai Kona Electric (Źródło: Hyundai)Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page