top of page

Znamy datę sprzedaży elektrycznego modelu Kia Niro.

W pełni elektryczna wersja crossovera Kia Niro ujrzy światło dzienne w Stanach Zjednoczonych podczas nadchodzącej zimy, tak przynajmniej wynika z ostatnich informacji.


Kia Niro electric (źródło: carmagazine)

Wyciek informacji na temat Kia Niro electric


Chociaż producent samochodów Kia nie ogłosił oficjalnej daty sprzedaży elektrycznego crossovera, to ciekawscy czytelnicy odkryli lokalną stronę internetową Kia, która zawierała dedykowane informacji odnośnie elektrycznej wersji Kia Niro. Na stronie ujawniono, że pierwsze pojazdy będą dostępne na początku przyszłego roku, ale tylko w wybranych salonach oraz ograniczonej ilości. Stąd pozostaje jeszcze troszeczkę poczekać na oficjalne stanowisko Kia.


Jednakże, eksperci zakładają, że Kia Niro zostanie początkowo wprowadzona w Kalifornii, Kolorado, Massachusetts, Nowym Meksyku, Pensylwanii, Vermont i Waszyngtonie. Póki co, nie jest również jasne, ile sztuk zostanie zaoferowanych w ramach początkowego przydziału.


Duży zasięg, sporo koni pod maską


Producent zakłada, że podstawowa wersja akumulatora modelu Kia Niro o mocy 39,2 kWh zaoferuje ponad 240 km zasięgu. Opcja rozszerzona, a zarazem droższa o mocy 64 kWh, zapewni zasięg 380 km na jednym ładowaniu. Szybka ładowarka o mocy 100 kW będzie wstanie naładować akumulator do 80% pojemności w około 54 minuty. Silnik elektrycznej wersji Kia Niro może zachęcić do dynamicznej jazdy, ponieważ dostarczy użytkownikowi 201 koni mechanicznych - dla porównania wersja hybrydowa posiada 139 koni mechanicznych.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page